Baza wiedzy SuperVoIP.pl > FAQ > Pierwsze kroki

Jak kupić numer zagraniczny

Numer zagraniczny dodasz do konta samodzielnie wybierając na koncie SIP „dodaj numer” > „zagraniczny” następnie wybierz kraj oraz rodzaj numeru / strefę numeracyjną.
mceclip1.png

Po wybraniu kraju zobaczysz popularne strefy, więcej stref znajdziesz po kliknięciu w literkę alfabetu.
mceclip0.png

Jeżeli potrzebujesz numer z obsługą SMS zwróć uwagę po wybraniu rodzaju numeru czy taka funkcjonalność jest opisana. SMS obsługują zazwyczaj numery komórkowe (Mobile), w niektórych krajach również numery geograficzne lub numery krajowe, jest to zależne od kraju oraz rodzaju numeru.mceclip2.png

W niektórych krajach wymagane są formalności, które zobaczysz po wybraniu rodzaju numeru, formalności mogą być różne w zależności od rodzaju numeru: geograficzny / komórkowy / krajowy. Uzupełnij dane abonenta zgodnie z restrykcjami, dane nie muszą być zgodne z danymi fakturowymi na koncie klienta. Do każdego zamówienia możesz wprowadzić inne dane abonenta zamawianego numeru.
mceclip3.png

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta użytkownika w naszej sieci zakup numeru możesz rozpocząć podczas rejestracji konta wybierając opcję „Zakładam konto z numerem zagranicznym”, kreator poprowadzi Cię kolejno w każdym kroku. Numer zostanie aktywowany po pozytywnej weryfikacji konta, po każdej zmianie statusu otrzymasz automatycznie powiadomienie na adres e-mail. Zwróć uwagę aby saldo Twojego konta było wystarczające na aktywację numeru, numery zagraniczne nie mają bezpłatnego okresu testowego. Pierwszy okres subskrypcji numeru zagranicznego wynosi 3 miesiące (jeśli nie ma innej informacji przy zamówieniu), po tym czasie naliczenia odbywają się w trybie miesięcznym. Podczas rejestracji możesz złożyć jedno zamówienie, jeżeli potrzebujesz więcej numerów poczekaj na weryfikację konta i dodaj nowe zamówienie.
mceclip5.png

Konto klienta można zarejestrować na dowolne dane, na które będziemy automatycznie wystawiać faktury, przy zamówieniu numeru z wymaganiami formalnymi należy w formularzu wprowadzić dane abonenta i potwierdzić je wgrywając skany dokumentów zgodnie z restrykcjami. Dane abonenta numeru nie muszą być zgodne z danymi do faktur na koncie klienta.

Jeżeli zamówiony numer ma zostać użyty do potwierdzenia rejestracji w innym serwisie zwróć uwagę, że nie mamy wpływu na fakt czy serwis aukcyjny / społecznościowy zrealizuje połączenie lub wysyłkę SMS na zamówiony numer. Nie ponosimy odpowiedzialności za brak weryfikacji na podstawie zamówionego numeru w jakimkolwiek serwisie i nie wymieniamy z tego tytułu numerów.

Numer zagraniczny ma w standardzie dwa przychodzące kanały głosowe co oznacza, że jednocześnie można realizować dwa połączenia przychodzące. Dodatkowe kanały przychodzące można wykupić w Moje usługi -> Usługi globalne -> „Dodatkowe kanały dla numerów zagranicznych”. Usługa działa dla wszystkich numerów zagranicznych na koncie, numer w pierwszej kolejności korzysta z własnych kanałów, następnie z kanałów dodatkowych wspólnych dla konta. Kanały można dokupować sukcesywnie, monitorując przekroczenie ruchu w zakładce Zdarzenia. Aktywacja usługi jest natychmiastowa.

Jeżeli numer ma dwa kanały i są one zajęte to trzecie połączenie dostanie sygnał zajęty i pojawi się informacja w „Zdarzenia” że został przekroczony limit. Jeżeli na koncie zostanie dokupiony dodatkowy kanał to trzecia osoba dzwoniąca zostanie połączona do kolejki lub na stanowisko w zależności od ustawień, czwarta osoba dostanie sygnał zajęty, itd. Jeżeli numer ma obsługiwać 5 jednoczesnych połączeń należy wykupić 3 dodatkowe kanały. Inwestycja jest wspólna dla wszystkich numerów zagranicznych na koncie co oznacza, że powiększa limit połączeń na wszystkich numerach jednak jeśli jeden numer wykorzysta limit inne numery będą ograniczone ilością własnych kanałów.

Nie ma opłat za połączenia przychodzące za wyjątkiem numerów toll-free oraz numerów z podaną stawką, szczegóły znajdziesz w zamówieniu. Twoja lokalizacja nie ma znaczenia dla korzystania z usługi, wystarczy dostęp do sieci internetowej lub możesz przekierować numer na inny dowolny numer stacjonarny lub komórkowy na świecie. Dzwoniący na nasz numer geograficzny zapłaci standardową stawkę swojego operatora jak za połączenie na numer stacjonarny, numery wirtualne traktowane są jak normalne numery telefoniczne. Numery niegeograficzne, krajowe oraz toll-free mogą być trudniej osiągalne z innych sieci lub całkowicie nieosiągalne z sieci zagranicznych. Obsługa SMS może być ograniczona do sieci lokalnych z kraju zamówienia.

Możesz bezpłatnie prezentować połączenia wychodzące zakupionym numerem jeżeli nie ma takich ograniczeń dla wybranego kraju / regionu. Połączenia wychodzące są płatne zgodnie z cennikiem, zakup numeru np. z Wielkiej Brytanii nie oznacza, że bezpłatnie zrealizujesz połączenia do Wielkiej Brytanii. Sprawdź stawkę połączeń wychodzących tutaj. Zwróć uwagę, że połączenia wychodzące z prezentacją numerem spoza strefy EOG do strefy EOG są droższe.

Możesz przekierować połączenia przychodzące na dowolny numer stacjonarny lub komórkowy na świecie, takie połączenie jest płatne zgodnie z cennikiem połączeń wychodzących w zależności od sieci i kraju numeru na jaki przekierowujesz połączenie przychodzące. Możesz ustalić prezentację jaki numer ma się wyświetlić podczas przekierowania: numer przychodzący lub numer przekierowywany. Jeżeli przekierowujesz połączenia spoza strefy EOG i chcesz widzieć numer przychodzący włącz w zakładce „Bezpieczeństwo” zgodę na prezentację numerem kraju, który nie należy do EOG. Jeżeli przekierowujesz połączenia na numer zagraniczny sprawdź w zakładce „Bezpieczeństwo” czy są zaznaczone zgody na połączenia zagraniczne. Sprawdź stawkę połączenia przekierowanego tutaj.

Info:
Jeżeli są numery do wyboru zobaczysz przed zamówieniem, klikając „Zamawiam zwykły numer” zamawiasz numer losowy. Możemy dostarczyć listę numerów do wyboru z niektórych krajów, usługa jest dodatkowo płatna w zależności od kraju / numeru.
• Jeżeli potrzebujesz numer z obsługą SMS zwróć uwagę po wybraniu rodzaju numeru czy taka funkcjonalność jest opisana w uwagach. SMS obsługują zazwyczaj numery komórkowe (Mobile), w niektórych krajach również numery geograficzne lub numery krajowe, jest to zależne od kraju oraz rodzaju numeru.

• Jeżeli na koncie SIP posiadasz kilka numerów (lub konta SIP bez numerów publicznych) możesz zarządzać prezentacją wychodzącą w usłudze Zarządzanie prezentacją
• Możesz skojarzyć numery z dowolnymi kontami SIP, zobacz: Konta SIP a numery publiczne

Zobacz również:

Przekierowanie połączeń
Zawarcie umowy, okres testowy
W jaki sposób mogę korzystać z telefonii VoIP?
Cennik połączeń


Zobacz jak kupić numer telefonu w naszym nowym panelu: