Baza wiedzy SuperVoIP.pl > Techniczne > Informacje techniczne

Ile rozmów mogę prowadzić na jednym koncie SIP lub numerze?

Rozmowy przychodzące:
Rozmowy przychodzące na konto SIP nie są limitowane. Funkcję ograniczającą ilość połączeń na konto SIP znajdziesz po kliknięciu w ikonę koła zębatego przy numerze konta SIP, w wierszu Limitowanie połączeń przychodzących zmień wybór na Włączone i ustaw w oknie wyboru żądaną ilość kanałów:
mceclip1.png
Info:
Po dodaniu konta SIP do kolejki połączeń system sprawdza czy konto prowadzi aktualnie rozmowę i limituje połączenia przychodzące automatycznie.

Rozmowy wychodzące:
Rozmowy wychodzące: domyślnie przez konto SIP można prowadzić jednocześnie 1 rozmowę wychodzącą. Limit można zwiększyć w usłudze globalnej „Dodatkowe kanały wychodzące”, opłata wynosi 1,00 PLN netto / mc za kanał. Kliknij w tym celu w ikonę koła zębatego przy nazwie usługi.
mceclip2.png
mceclip1.png

Numery telefoniczne a kanały wychodzące:
Limit połączeń na konto SIP dotyczy tylko połączeń wychodzących niezależnie od numeru jaki posiadasz. Połączenia przychodzące na konta SIP nie są limitowane jednak niektóre numery zagraniczne mają określoną ilość jednoczesnych połączeń przychodzących (kanałów). Jeżeli numer ma limit, np. dwóch jednoczesnych połączeń przychodzących oznacza to, że trzecie połączenie otrzyma sygnał zajęty a ten przypadek zostanie odnotowany w zdarzeniach i będzie widoczny w panelu.

• numery polskie stacjonarne i komórkowe nie posiadają limitu połączeń.

• numer zagraniczny posiada domyślnie limit dwóch połączeń. Limit możesz zwiększyć w usłudze globalnej „Dodatkowe kanały przychodzące dla numerów zagranicznych”. Usługa działa dla wszystkich numerów zagranicznych na koncie, numer w pierwszej kolejności korzysta z własnych kanałów, następnie z kanałów dodatkowych wspólnych dla konta. Kanały można dokupować sukcesywnie, monitorując przekroczenie ruchu w zakładce Zdarzenia. W celu zakupu dodatkowych kanałów kliknij w ikonę koła zębatego przy nazwie usługi.

mceclip3.png
mceclip4.png
• numer zagraniczny z opłatami za połączenia przychodzące, np. toll-free posiada domyślnie limit 5 połączeń. Limit można zwiększyć bezpłatnie po zgłoszeniu przez formularz, ilość dodatkowych kanałów zależna jest od numeru.


Zobacz również:
Konta SIP a numery publiczne
Kiedy potrzebuję SIP trunk
Kolejkowanie połączeń