Baza wiedzy SuperVoIP.pl > FAQ > Pierwsze kroki

Jak przenieść numer do SuperVoIP

Przeniesienie numeru inicjuje się samodzielnie wybierając na koncie SIP „dodaj numer”mceclip0.png  > „od innego operatora” mceclip1.png W formularzu należy wpisać przenoszony numer, wybrać nazwę operatora i tryb przeniesienia. Można wpisać więcej jak jeden numer, w przypadku kilku numerów jeśli dotychczasowy operator fakturuje je osobno najlepiej utworzyć kilka wniosków zgodnie z fakturami lub specyfikacją usług obecnego operatora. Jeżeli numer ma przypisane dodatkowe numery DDI (w usłudze ISDN) na wniosku umieść wszystkie numery, jeśli nie używasz części numerów z przypisanego zakresu uwzględnij je we wniosku – po przeniesieniu możesz je usunąć.

Uzupełniony wniosek zapisze się jako oświadczenie przy zamówieniu przeniesienia, pobierz je klikając w ikonę: mceclip3.png po podpisaniu wgraj skan lub zdjęcie tego dokumentu klikając Załącz:mceclip2.png

Wybierając tryb przeniesienia z zachowaniem okresu wypowiedzenia operator wyznacza datę przeniesienia (zazwyczaj na koniec kolejnego okresu rozliczeniowego), wybierając bez zachowania okresu wypowiedzenia numer zostaje przeniesiony w wybranym dniu (minimum dwa dni robocze) jednak operator może fakturować nadal usługę za okres wypowiedzenia zgodnie ze swoim regulaminem. W momencie składania wniosku nie należy wypowiadać umowy z operatorem, bardzo ważne aby numer był aktywny w jego sieci inaczej wniosek zostanie odrzucony.

Przeniesienie numeru odbywa się pomiędzy godziną 1:00 a 6:00 w nocy zgodnie z wyznaczoną datą przeniesienia, numer jest aktywny natychmiast po przeniesieniu. Jeżeli przeniosłeś numer komórkowy zostanie on odpięty od karty SIM i przeniesiony do technologii VoIP, obsługa wiadomości SMS potrwa od 1 do 3 dni roboczych, w tym czasie funkcjonalność SMS będzie ograniczona.

Pamiętaj, że Twoje urządzenie końcowe wymagać będzie przekonfigurowania na nowe dane. Jeżeli Twoje urządzenie nie obsługuje telefonii VoIP utracisz możliwość realizacji połączeń dlatego sprawdź wcześniej czy posiadasz odpowiednie możliwości techniczne.

Numer możesz w dowolnym momencie przenieść ponownie do operatora macierzystego lub innego dowolnego operatora posiadającego takie możliwości techniczne. W tym celu kontaktuj się bezpośrednio z operatorem biorcą.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta użytkownika w naszej sieci proces przeniesienia numeru możesz rozpocząć podczas rejestracji konta wybierając opcję „Przenoszę numer do sieci SuperVoIP”, kreator poprowadzi Cię kolejno w każdym kroku.

Wniosek o przeniesienie wysłany zostanie po pozytywnej weryfikacji konta, po każdej zmianie statusu otrzymasz automatycznie powiadomienie na adres e-mail.

Info:
·  Jeżeli we wniosku w polu Obecny operator nie znajdujesz operatora obsługującego numer wybierz Inny i uzupełnij pole danymi zgodnymi z wystawcą faktury lub umową o świadczenie usług.
· Twoje dane na które zarejestrowany jest numer muszą być zgodne z danymi na wniosku, inaczej operator odrzuci wniosek, jeżeli nie jesteś pewny sprawdź i popraw dane u operatora obsługującego numer.
· Wniosek online dotyczy numerów polskich, jeżeli chcesz przenieść numer zagraniczny wyślij zgłoszenie.

Ważne:
· Jeżeli przenosisz nieużywany numer komórkowy włóż kartę SIM do telefonu i aktywuj zgodnie z instrukcją operatora, przed wypełnieniem wniosku o przeniesienie sprawdź czy numer jest aktywny wykonując np. dowolne połączenie.

Zobacz również:
Zawarcie umowy, okres testowy

_
Zobacz instrukcję jak przenieść numer do SuperVoIP w naszym nowym panelu: