Baza wiedzy SuperVoIP.pl > FAQ > Najczęstsze pytania

Jak kupić numer telefonu

Numer dodasz do konta samodzielnie wybierając na koncie SIP „dodaj numer” > „polski stacjonarny” lub „polski komórkowy” strefę numeracyjną / rodzaj numeru: standardowy lub złoty. mceclip0.png

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta użytkownika w naszej sieci zakup numeru możesz rozpocząć podczas rejestracji konta wybierając opcję „Zakładam konto z numerem polskim”:

Wybierz z listy rozwijanej strefę numeracyjną i dokonaj wyboru numeru z listy, możesz przełączyć widok pomiędzy numerami standardowymi a złotymi.

Numer złoty to nazwa indywidualnego numeru, np. z łatwą kombinacją cyfr, opłata aktywacyjna (jednorazowa) jest zależna od numeru i jest ona widoczna w zamówieniu, koszt utrzymania miesięcznego jest standardowy, zgodny z cennikiem.

Numer zostanie aktywowany po pozytywnej weryfikacji konta, po każdej zmianie statusu otrzymasz automatycznie powiadomienie na adres e-mail. Zwróć uwagę aby saldo Twojego konta było wystarczające na aktywację numeru (jeżeli zamówiłeś numer z opłata aktywacyjną, np. stacjonarny „złoty” lub numer komórkowy, numery z opłatą aktywacyjną nie mają bezpłatnego okresu testowego, opłata aktywacyjna oznacza jednorazową opłatę za uruchomienie usługi. Podczas rejestracji możesz złożyć jedno zamówienie, jeżeli potrzebujesz więcej numerów poczekaj na weryfikację konta i dodaj nowe zamówienie.

Numer nie ma limitu ilości kanałów przychodzących co oznacza, że jednocześnie można realizować wiele połączeń przychodzących w tym samym czasie. Kanały wychodzące limituje konto SIP, domyślnie można prowadzić jednocześnie 1 rozmowę wychodzącą. Limit można zwiększyć dodając kanały w usłudze globalnej „Dodatkowe kanały wychodzące”. Aktywacja usługi jest natychmiastowa.

Nie ma opłat za połączenia przychodzące na polskie numery stacjonarne oraz komórkowe. Twoja lokalizacja nie ma znaczenia dla korzystania z usługi, wystarczy dostęp do sieci internetowej lub możesz przekierować numer na inny dowolny numer stacjonarny lub komórkowy na świecie. Dzwoniący na nasz numer zapłaci standardową stawkę swojego operatora, numery wirtualne traktowane są jak normalne numery telefoniczne.

Możesz przekierować połączenia przychodzące na dowolny numer stacjonarny lub komórkowy na świecie, takie połączenie jest płatne zgodnie z cennikiem połączeń wychodzących w zależności od sieci i kraju numeru na jaki przekierowujesz połączenie przychodzące. Możesz ustalić prezentację jaki numer ma się wyświetlić podczas przekierowania: numer przychodzący lub numer przekierowywany. Jeżeli przekierowujesz połączenia spoza strefy EOG i chcesz widzieć numer przychodzący włącz w zakładce „Bezpieczeństwo” zgodę na prezentację numerem kraju, który nie należy do EOG. Jeżeli przekierowujesz połączenia na numer zagraniczny sprawdź w zakładce „Bezpieczeństwo” czy są zaznaczone zgody na połączenia zagraniczne. Sprawdź stawkę połączenia przekierowanego tutaj.

Możemy zapewnić zakresy nowych numerów przydzielanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Jeżeli potrzebujesz zakres wielu numerów w kolejności wyślij zgłoszenie, podaj strefę oraz ilość.

Info:
• Jeżeli na koncie SIP posiadasz kilka numerów (lub konta SIP bez numerów publicznych) możesz zarządzać prezentacją wychodzącą w usłudze Zarządzanie prezentacją
• Możesz również rozdzielić numery na osobne konta SIP zobacz: Konta SIP a numery publiczne

Zobacz również:
Konfiguruj numer
Przekierowanie połączeń
Konta SIP a numery publiczne
Jak przenieść numer 
Jak kupić numer zagraniczny
Zawarcie umowy, okres testowy
W jaki sposób mogę korzystać z telefonii VoIP?


Zobacz jak kupić numer telefonu w naszym nowym panelu: