W ustawieniach możesz:

– zdefiniować numer z dostępnych na koncie klienta dla prezentacji połączeń wychodzących
– włączyć automatyczną zmianę prezentacji numeru w zależności czy połączenie realizowane jest do Polski czy za granicę
– zdefiniować numer nadawcy wiadomości SMS wysyłanych przez konto SIP

Instalacja i konfiguracja usługi:
1. Aby uruchomić usługę wybierz zakładkę „Moje konto” / „Usługi” rozwiń listę wyboru usług globalnych i wybierz „Zarządzanie prezentacją

Jeżeli na Twoim koncie jest widoczna usługa „Zarządzanie prezentacją” pod belką Usługi globalne po prostu kliknij w ikonę koła zębatego obok nazwy usługi:
mceclip1.png
mceclip3.png

2. Wybierz jakim numerem będą prezentować się połączenia wychodzące z konta SIP. Dodatkowo możesz włączyć dynamiczną prezentację i wskazać jakim numerem będą prezentowały się połączenia w zależności czy są wykonywane do Polski czy poza Polskę.

• „Podstawiaj numer dla wszystkich połączeń” dotyczy wszystkich połączeń, w tym połączeń przekierowanych oraz transferowanych na numer zewnętrzny. Aktywowanie funkcji poprzez zaznaczenie pola wyboru powoduje dla połączeń przekierowanych zmianę prezentacji na numerze docelowym, zastępując numer przychodzący numerem ustawionym w usłudze. Dzięki temu można odróżnić, czy połączenie przychodzące na numer docelowy pochodzi z naszej usługi.
• „Zmieniaj numer dynamicznie” pozwala na automatyczną zmianę prezentacji podczas wykonywania połączeń w różnych kierunkach: do Polski, w obszarze EOG, poza obszar EOG.

Porada:
Jeśli posiadasz numer zagraniczny spoza strefy EOG, np. numer z USA dzięki prezentacji dynamicznej unikniesz zwiększonych opłat podczas wykonywania połączeń w strefie EOG, np. do Polski.

3. Jeśli wysyłasz wiadomości SMS przez konto SIP, np. z urządzenia obsługującego SMS i posiadasz więcej numerów komórkowych możesz określić dla każdego konta SIP numer nadawcy SMS:


Info:

• Możesz zarządzać prezentacją aktywnymi numerami na koncie, jeżeli numer jest w trakcie aktywacji lub przeniesienia poczekaj na jego aktywację.

Porada:
W usłudze „Zarządzanie prezentacją” zarządzasz Caller ID – numerem telefonu nadawcy, który wyświetli się na urządzeniu odbiorcy, jeżeli chcesz aby wyświetlała się nazwa Twojej firmy skojarzona z numerem zwróć się bezpośrednio do usługodawcy Google. Aplikacje wbudowane w telefonach komórkowych automatycznie wyszukują numery skojarzone w wizytówce Google „Moja Firma”, mapach Google oraz innych usługach np. „Miejsca” w zależności od urządzenia. Twój numer może również dodatkowo zostać oznaczany przez społeczność (po każdym połączeniu) np. jako spam co spowoduje zablokowanie Twoich połączeń dla innych użytkowników korzystających z wbudowanych w urządzeniu dodatkowych funkcji, np. „Smart Call” lub „Identyfikacja rozmówcy i z ochrony przed spamem”, więcej info w artykule Google tutaj

Zobacz również:
Zarządzanie prezentacją nadawcy SMS mceclip0.png Usługa SMS